Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego Leon. Konkurs skierowany do uczniów klas I–VIII szkół podstawowych daje uczestnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych oraz motywuje do rozwijania pasji, samodzielności i zainteresowań związanych z matematyką. Konkurs Leon pomaga rozbudzać motywację do rozwijania zdolności ścisłych oraz pokazuje, że odkrywanie tajników „królowej nauk” może być źródłem satysfakcji i dobrej zabawy. Zawiera ciekawe zadania i łamigłówki dostosowane do poziomu edukacyjnego poszczególnych klas, a także pozwala wyłonić młode talenty matematyczne.
W tegorocznej edycji z naszej szkoły udział wzięło 14 uczniów. Tytuł laureata zdobyli:
Patrycja Zapotoczna – klasa 5,
Franciszek Kusper – klasa 2,
Antoni Rydzio – klasa 2,
Aleksandra Staszel – klasa 2, (laureatka edycji jesiennej)
Milena Jędraszczak – klasa 3.
W konkursie uczestniczyli również:
Julia Staszel, Patrycja Gal i Milena Hosaniak – klasa 4,
Nikodem Król, Samuel Możdżeń oraz Kamil Stożek – klasa 2,
Natan Możdżeń, Bartłomiej Kadłubek i Piotr Stożek – klasa 3.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom, i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu matematycznych pasji!