Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐣
Konkurs „Ozdoby Wielkanocne”
Dnia 15.04.2025 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu organizowanego przez Katarzynę Kapuściak pt.: „Ozdoby wielkanocne”. Konkurs był skierowany do klas 0-III. Na tegoroczną edycję wpłynęło wiele interesujących prac. Wszystkie były zgodne z tematyką, kreatywne i różnorodne. Wybór nagrodzonych był bardzo trudny, ponieważ każda z ozdób była wyjątkowa, piękna i niepowtarzalna.
Komisja przyznała następujące miejsca:
Nagrodę Grand otrzymuje:
- Nikodem Król z klasy I
I miejsca otrzymują:
- Nikola Ledworuch kl. II, Aleksandra Staszel kl. I, Franciszek Kapuściak kl. III.
II miejsca otrzymują:
- Bartłomiej Prileński ,,0’’, Damian Hreśka kl. I, Zuzanna Rokicka ,,O”, Patrycja Gal kl. III,
Kacper Nowak kl. II.
III miejsca otrzymują:
- Ewelina Gal ,,0’’, Małgorzata Hosaniak ,,0’’, Marcin Kapuściak kl. I, Zuzanna Jagódka ,,0”,
Bartłomiej Kadłubek kl. II, Antoni Rydzio kl. I, Łukasz Jurczasiak kl. I, Małgorzata Rydzio ,,0”,
Milena Jędraszczak kl. II, Zofia Kapuściak ,,0”, Sara Czyszczoń ,,0”, Karolina Ledworuch ,,0’’,
Janusz Kapuściak kl. I.
Wyróżnienia otrzymują:
- Piotr Stożek kl. II, Kamil Stożek kl. I, Samuel Możdżeń kl. I, Milena Hosaniak kl. III, Iga Rokicka kl. III, Kamil Naczasta kl. III, Paweł Naczasta kl. I, Hubert Król kl. I, Karol Sproch kl. III, Julia Staszel kl. III, Nadia Kalata kl. I, Marcelina Kapuściak „0”, Mateusz Hosaniak ,,0’’, Szymon Spiszak kl. III, Patryk Kadłubek kl. III, Kacper Wacławiak kl. III
Oceny prac dokonało jury w składzie: p. Katarzyna Kapuściak, p. Halina Buczek- Biszczak, p. Małgorzata Federak oraz p. Maria Smorek.
Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i składamy podziękowanie również rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
5
NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA
Na początku kwietnia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na : „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Jego celem było propagowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocną, stworzenie okazji do zaprezentowania przez uczniów własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia.
W prezentacji konkursowej udział brali uczniowie klas IV-V oraz wspólnie wykonana palma przez klasę VI na technice.
Komisja konkursowa w kryteriach oceny brała pod uwagę oryginalność prac oraz uwrażliwienie na tradycyjne kanony przygotowania palm wielkanocnych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Nagroda specjalna GRANG PRIX Martyna Kwiatkowska kl. V
Nagroda za całokształt prac w konkursie palm dla klasy VI.
I miejsce Kinga Kmin kl. IV
II miejsce Milena Hreśka kl. IV
II miejsce Patrycja Zapotoczna kl. IV
II miejsce Zuzanna Czyszczoń kl. V
III miejsce Adrian Kakata kl. IV
III miejsce Aleksandra Hosaniak kl. V
III miejsce Maja Misiniec kl. IV
III miejsce Amelia Maśnica kl. IV
Uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Malarstwo na szkle
W III Gminnym Konkursie Plastycznym Malarstwo na Szkle – Kwiaty uczniowie szkoły otrzymali nagrody: - w kategorii klas IV – V: I miejsce zajęła Zuzanna Marszałek z klasy V; - w kategorii klas VI – VIII: III miejsce otrzymała Oliwia Król z klasy VI.
Gratulujemy sukcesów!!!
Sukcesy naszych uczniów
Miło nam poinformować, że w Gminnych Prezentacjach Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Przedszkolnych ,,Bajkluś” nasze trzy zespoły teatralne zajęły wyśmienite miejsca:
- W KATEGORII KLAS I – III: I nagroda – „Krokusiątka” (klasa II i III – opiekunki p. Katarzyna Kapuściak i p. Halina Buczek – Biszczak);
-W KATEGORII KLAS IV – VI: II nagroda – ,,Krokusiki” (klasa IV i V – opiekunki p. Wiesława Pawlikowska i p. Danuta Barnaś);
-W KATEGORII KLAS VII – VIII: I nagroda – „Krokusy” (klasa VI, VII i VIII – opiekunki p. Lucyna Hosaniak i p. Regina Krużel)
Oprócz tego otrzymaliśmy nominację do eliminacji powiatowych „Bajdurka” w Nowym Targu i nagrody indywidualne za grę aktorską:
- I nagroda – Anna Hosaniak - „Krokusy”
- wyróżnienie - Zuzanna Kusper - „Krokusiątka”
Gratulujemy sukcesów!!!
9
KAPELUSZ PANI WRONY
Uczniowie klasy pierwszej poznali lekturą „Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak. Książka okazała się zbiorem dowcipnych i mądrych opowiadań, które niosą głębsze przesłanie. Dzieci na pewno zapamiętają, że dobra materialne dają tylko chwilowe złudzenie szczęścia. Najważniejsza jest przyjaźń, odwaga, gotowość niesieniabezinteresownej pomocy oraz umiejętność wybaczania.
Lektura wprowadziła ich w świat pełen przygód i kreatywności. Opowieść o pani Wronie, jej niezwykłym kapeluszu i barwnych perypetiach zainspirowała dzieci do twórczej pracy. Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wzięli aktywny udział w klasowym konkursie plastyczno- technicznym pt. WIOSENNY KAPELUSZ PANI WRONY. Przy użyciu różnych materiałów, takich jak: papier, tkaniny i ozdoby, rozwijali swoje zdolności manualne oraz wyobraźnię, a także wspólnie spędzili czas. Każdy kapelusz okazał się niepowtarzalny, a wyniki konkursu przedstawiają się następująco :
I MIEJSCE :
Hubert Król
Aleksandra Staszel
Marcin Wacławiak
II MIEJSCE:
Franciszek Kusper
Kamil Stożek
Janusz Kapuściak
III MIEJSCE:
Hubert Furczoń
Nikodem Król
Marcin Kapuściak
Łukasz Jurczasiak
9
MARZEC – „ŻYCZLIWOŚĆ SIĘ OPŁACA”
- 17
Zadania wykonane w marcu:
Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi…
Miłym akcentem rozpoczęliśmy naszą marcową przygodę z projektem. Otóż, podczas spaceru po szkole, rozdawaliśmy uczniom symbole życzliwości- uśmiechnięte buźki. Natomiast dla wszystkich nauczycieli i rodziców pomalowaliśmy kredą piękne rysunki na parkingu przy remizie OSP. Bazą wyjściową do pogadanki o emocjach tych przykrych i miłych, było czytanie książki – „Złość i Smok Lubomił”. Dzieci doszły do wniosku, iż „uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wielce skutkują”. Zastanawiały się nad odwagą i odpowiedzialnością za podjęte działania. Mamy nadzieję, że te zajęcia przyczyniły się do wzmocnienia poczucia własnej wartości i pewności siebie. Na warsztatach plastycznych wykonały „drzewko życzliwości”. Odbyła się tez burza mózgów wokół odpowiedzi na pytanie- Co to jest szczęście i czy wszyscy maja prawo być szczęśliwi? Każdy namalował swoje okulary życzliwości. Nie obyło się też bez ruchu. Było mnóstwo zabawy z torem przeszkód – „Odcisk przyjaciela”, który zaprojektowały dzieci. I na koniec obejrzeliśmy dobranockę z dawnych lat: „Pata i Mata”, czyli słynnych sąsiadów. Każda część ich przygód pokazuje jakie mają fantastyczne, optymistyczne podejście do życia.
Modele biologiczne
W marcu w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy model biologiczny. Wzięły w nim udział klasy V, VI, VII i VIII. Uczniowie musieli przygotować modele w następujących kategoriach: klasa V – model komórki roślinnej, klasa VI – model komórki zwierzęcej, klasa VII – model skóry i klasa VIII – model DNA. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i znajomością budowy wykonanych przez siebie struktur. Modele budziły
zainteresowanie szczególnie wśród kolegów z młodszych klas. Nagrodę klasy V zdobyła Zuzanna Marszałek, klasy VI – Nikola Sproch, klasy VII – Nadia Możdżeń, klasy VIII – Anna Hosaniak. Nagrodę główną za najciekawszy model zdobył Jacek Kmin. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!W marcu w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy model biologiczny. Wzięły wnim udział klasy V, VI, VII i VIII. Uczniowie musieli przygotować modele w następującychkategoriach: klasa V – model komórki roślinnej, klasa VI – model komórki zwierzęcej,klasa VII – model skóry i klasa VIII – model DNA. Uczestnicy konkursu wykazali siękreatywnością i znajomością budowy wykonanych przez siebie struktur. Modele budziłyzainteresowanie szczególnie wśród kolegów z młodszych klas.Nagrodę klasy V zdobyła Zuzanna Marszałek, klasy VI – Nikola Sproch, klasy VII – NadiaMożdżeń, klasy VIII – Anna Hosaniak. Nagrodę główną za najciekawszy model zdobyłJacek Kmin.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!5
Hołd dla Jana Pawła II
Święty Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, był jednym z najbardziej kochanych papieży w historii Kościoła. Jego 27-letni pontyfikat przeszedł do historii Kościoła i świata. Papież Polak miał odwagę zabierać głos w ważnych, ale i trudnych sprawach. Kochał dzieci i młodzież, a oni pokochali jego. Dziś właśnie pod figurą upamiętniającą naszego Wielkiego Patrona pani dyrektor, nauczyciele i dzieci zapalili znicze oraz wspólnie zaśpiewali ukochaną przez Karola Wojtyłę pieśń oazową - „Barkę” . Odmówili też różaniec, w którym powierzyli św. Janowi Pawłowi II opiekę nad całą społecznością szkolną. Na poszczególnych przedmiotach prowadzone były zajęcia poświęcone pamięci papieża. Uczciliśmy w ten sposób dwudziestą rocznicę śmierci naszego ukochanego papieża Polaka.
1